Zpřesnění výsledků pomocí řezů

Použití řezů vyhledaných dokumentů v pravé části on-line katalogu ve sloupci Vybrat podle umožňuje přesnější vyhledávání konkrétního dokumentu.

Po zadání alespoň jedné podmínky výběru do vstupního pole katalog vybere odpovídající záznamy. Řezy důležité společné položky záznamů (dostupnost, autor, druh dokumentu, klíčová slova, rok vydaní ..). V závorce je zobrazen počet odpovídajících záznamů. Pokud zaškrtnete konkrétní jméno autora, klíčové slovo nebo vyberete jiný řez, upřesníte vámi požadovaný dotaz a katalog vybere pouze tyto záznamy. Hledaný text a zvolené řezy jsou zobrazeny pod vstupním polem pro vyhledávání.

Např. do vstupního pole pro zadání podmínek výběru zadám "němcová". Katalog zobrazí všechny záznamy, které obsahují v libovolném poli "němcová", tj. katalog zobrazí záznamy, kde je "Němcová" uvedena jako autorka, ilustrátorka, překladatelka apod., nebo je jméno "Němcová" uvedeno v názvu, a nebo záznamy zahrnující knihy, AV-média, časopisy … V řezech zaškrtnu např. přesné jméno autorky "Němcová, Božena, 1820 - 1862", klíčová slova "pohádky"a druh dokumentu "Knihy". Výběr dokumentů se omezí na pohádkové knihy od Boženy Němcové, narozené roku 1820.