Výsledky vyhledávání

V této kapitole je popsáno, jak může vypadat seznam vyhledaných záznamů podle vámi zadaných podmínek. Detail dokumentu, rozpis svazků, informace o dostupnosti dokumentu jsou popsány v kapitole Máte již vybraný jeden konkrétní záznam.

Vyhledané záznamy jsou řazeny podle relevance výsledku k vyhledávacímu dotazu, tzn. čím více záznam odpovídá zadaným hodnotám, tím je řazen na přednějším místě. Vyhledané záznamy je možné seřadit podle autora, celého názvu či data vydání apod.

Odpovídá-li zadaným podmínkám vyhledávání jeden dokument, katalog zobrazí rovnou tento záznam. V případě, kdy je vyhledáno větší množství záznamů, můžete výsledky omezit pomocí řezů v pravém sloupci on-line katalogu. Podmínky vyhledávání jsou zobrazeny pod vstupním polem pro vyhledávání.

Vyhledané dokumenty jsou zobrazeny na více stránkách. Mezi jednotlivými stranami seznamu listujte pomocí šipek v pravé části seznamu. Zde je uveden i počet stran seznamu. Jedna šipka zobrazí první další ( > ) nebo první předchozí (< ) stranu. Dvě šipky zobrazí poslední (>>) nebo první (<<) stranu seznamu vyhledaných dokumentů.

Při prohlížení seznamu vyhledaných záznamů máte k dispozici následující informace o dokumentu, které vám mohou pomoci při výběru.

 • Zkrácený katalogizační lístek dokumentu se základními informacemi o dokumentu, tzn. autor, název, jazyk a nakladatel. Tato pole jsou aktivní, tzn. pokud prokliknete jedno z hesel, zobrazí se záznamy odpovídající této podmínce. Např. pokud prokliknete klíčové slovo "detektivky", katalog vybere záznamy odpovídající tomuto klíčovému slovu.)
 • V levé části záznamu je náhled obálky dokumentu. Pokud není k dispozici, je na tomto místě otazník (týká se především starších exemplářů). U náhledu obálky je ikona určující druh dokumentu.
  knihy, brožury
  knihy, brožury
  AV- média, tzn. gramodesky, magnetofonové pásky
  AV- média, tzn. gramodesky, magnetofonové pásky
  CD, zvukové knihy
  CD, zvukové knihy
  články, periodika
  články, periodika
 • V pravé části záznamu najdete:
  • hvězdičky ukazující čtenářské hodnocení, které určují sami čtenáři. Hodnotit dokument mohou pouze přihlášení uživatelé.
  • rezervace dokumentu (více kapitola Rezervace). Provést rezervaci dokumentu může pouze přihlášený uživatel.
  • informace o dostupnosti dokumentu
  • funkce Vybrat - zaškrtnutím této volby lze vybrat jednotlivé dokumenty. Seznam vybraných dokumentů najdete pod volbou Vybrané položky v pravé části on-line katalogu. Používat tuto funkci může i nepřihlášený uživatel. Více viz kapitola Vybrané položky.