Detail vyhledaného záznamu

Nalezli jste v seznamu dokumentů vámi hledanou knihu, CD, časopis, článek? Pokud ano, proklikněte název záznamu a otevře se detail s informacemi o záznamu (soupis hlavních údajů, rozpis svazků, informace o dostupnosti dokumentu).

Detail záznamu obsahuje podrobný popis dokumentu, tj. název, autora, nakladatele, ISBN, rok vydání, jazyk atd. U AV-médií a periodik je k dispozici i rozpis skladeb a rozpis článků.

Autor, Nakladatel, Témata, Klíčová slova jsou aktivní pole, tzn. pokud prokliknete jedno z hesel, zobrazí se záznamy odpovídající této podmínce.

Např. pokud v detailu záznamu prokliknete klíčové slovo "detektivky", katalog vybere záznamy odpovídající tomuto klíčovému slovu.)

 • Ikona Lupy - odkaz na detail autority, u které se ikona nachází, tzn. odkaz na informace o autorovi, ilustrátorovi apod.
 • Ikona Wikipedie - odkaz na záznam na portálu Wikipedie.
 • Na záložce Citace najdete bibliografickou citaci záznamu odpovídající doporučené normě ČSN ISO 690.
 • Na záložce Ostatní linky jsou k dispozici odkazy na další zdroje informací o vybraném dokumentu.
 • Hvězdičky ukazují čtenářské hodnocení, které určují sami čtenáři. Hodnotit dokument mohou pouze přihlášení uživatelé.
 • Rezervace dokumentu (více kapitola rezervace). Provést rezervaci dokumentu může pouze přihlášený uživatel.
 • Informace o dostupnosti dokumentu.
 • Funkce Vybrat - zaškrtnutím této volby lze vybrat jednotlivé dokumenty. Seznam vybraných dokumentů najdete pod volbou Vybrané položky v levé části on-line katalogu. Používat tuto funkci může i nepřihlášený uživatel. Více viz kapitola Vybrané položky.
 • Ikona MVS - meziknihovní výpůjční služba.
 • Ikona Google - náhled knihy zobrazí další podrobnosti o knize prostřednictvím služby Vyhledávání knih Google.

V okně Rozpis svazků jsou uvedeny informace na kterém oddělení, popřípadě v které pobočce knihovny, se požadovaný titul nachází, v jakém počtu a zda je k dispozici a nebo je právě půjčený. Rozpis svazků, tj. informace o umístění, dostupnosti svazků, lze zobrazit podle lokací nebo podle svazků.

Přehled podle lokací zobrazuje seznam jednotlivých oddělení a poboček společně se souhrnem svazků vybraného dokumentu a dostupnosti svazků.

Přehled podle svazků zobrazuje seznam jednotlivých svazků dokumentu a jejich signaturu a přírůstkové číslo. V přehledu je k dispozici také informace o lokaci a dostupnosti jednotlivých svazků.

"Prezenčně" znamená, že dokument můžete prostudovat nebo do něj nahlédnout či poslechnout AV-médium jen v příslušném oddělení knihovny. "Absenčně" se týká dokumentů, které se půjčují domů, mimo knihovnu.

 • Pokud se jedná o naučnou literaturu, zapište si signaturu, tzn. číslo MDT - mezinárodní desetinné třídění. Podle tohoto katalogu je naučná literatura řazena ve volném výběru a toto číslo je uvedeno i na regálech, např. 93/99 Dějiny.
 • Pokud je dokument ve skladu (signatura SK), zapište si přírůstkové číslo, která vyjadřuje řazení dokumentu ve skladu. Pomocí ikony Nákupního košíku lze zaslat požadavek přímo pracovníkům skladu. Přehled dokumentů, které chcete vypůjčit ze skladu, je k dispozici ve vašem čtenářském kontu. O skutečnosti, že je svazek připraven k vyzvednutí na oddělení pobočky, jste informováni e-mailem.
 • Hledáte-li AV-média, zapište si signaturu, která vyjadřuje řazení AV-média.

Pokud není dokument právě k dispozici (viz seznam nedostupných exemplářů), můžete si jej rezervovat. (více kapitola Rezervace).