Dnes je 06. 06. 2023 - svátek má Norbert
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
01.12.2015

Výstavy

Teresia Cimała - Čtyři Období Města – Cztery Pory Miasta – výstava fotografií

Narozena v Żywcu (Polsko) v roce 1972. Věnuje se fotoreportážím. „Zachycování autentického vyprávění příběhů a každodenního života pomocí obrazů je moje životní hobby a vášeň, která stále roste“ dodává autorka. Výstava prezentovaná ve vestibulu knihovny Petra Bezruče vypráví příběh města Żywiec pod polskými Beskydy. Fotografie zachycují příběh města ve čtyřech ročních obdobích. Żywiec je zelené město, jehož nálada i atmosféra se mění, má svou romantickou, nostalgickou i rychle měnící se tvář. Výstava je vyznáním lásky a obdivu k rodnému městu, které, jak nadšeně podotýká autorka, stojí za to vidět. Více informaci o autorce i její aktuální tvorbu můžete najít na facebooku.

Výstava je otevřena 1. 12. 2015 – 8. 1. 2016, ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě, Nádražní okruh 27, vstup volný.


Souznění

Vernisáž výstavy proběhla 2. listopadu 2015 v 18:00 hodin.
Výstava je otevřena 3. 11. – 27. 11. 2015, ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě, Nádražní okruh 27, vstup volný.
KOUZLO NITÍ – výstava paličkované krajky

Dana Valná, Anna Kulová, Věra Grocholová, Dana Lapčíková a Iva Švecová.

Výstavu naleznete na dospělém oddělení od 2. listopadu 2015 do 6. ledna 2016.
Lukáš Láryš: Mazurská jezera

Snovou krajinu Mazurských jezer přináší fotografická výstava Lukáše Láryše. Objektivem zachycuje krásu jezerní krajiny, kterou mnozí Češi teprve začínají objevovat.

Pobočka Kylešovice, Liptovská 21. Výstava je přístupna v provozní době pobočky po, čt 10:00 -18:00 hod., út, pá 8:00 -15:30 hod., středa zavřeno.


PETRA VAVREČKOVÁ
Žiji, maluji a fotím. Fotografování mne stejně jako malování nesmírně naplňuje, osvobozuje a uvolňuje. Mám ráda ten letmý okamžik, který dokáže fotka vystihnout. Je to zastavený čas, chvíle zachycující emoce, náladu, barvy. Nic z toho se už nikdy nemusí zopakovat. Dokázat tak zachytit každý důležitý okamžik, emoci, letmý úsměv, pohled, pohyb ...
Narodila jsem se a žiji v Opavě, a tak mi jsou nejbližší témata spojená s tímto krajem.
Miluji život, snad je to na mé tvorbě poznat. Více se dozvíte zde:
Facebook: PETRA art
Výstava obrázků čarodějnic

Na oddělení pro děti a mládež probíhají v dopoledních hodinách besedy pro děti. Jedna z nich je zaměřena na Čarodějnice v pohádkách. Děti z 2. třídy Základní školy Štítina pro nás připravily malé překvapení v podobě krásných obrázků této pohádkové postavy. Rozhodli jsme se tyto kresby ukázat všem našim čtenářům a proto je i Vy můžete vidět v přízemí knihovny u vchodu na dětské oddělení. Přijďte se podívat.TOPlist