Dnes je 27. 09. 2023 - svátek má Jonáš
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
04.04.2009

Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež

Znovu po roce se Knihovna Petra Bezruče v Opavě proměnila na jednu noc v místo plné kouzel a pohádek. Na oddělení pro děti a mládež jsme si již po sedmé připomněli narození známého dánského pohádkáře H.Ch. Andersena celorepublikovou akcí: "Noc s Andersenem".

Tentokrát jsme z pátku 3. 4. na sobotu 4. 4. přivítali 24 dětí v kostýmech z pohádek dánského spisovatele. Noc jsme zahájili společně s pobočkou Kateřinky průvodem masek po městě Opavě. Cílem našeho průvodu bylo Slezské divadlo, kde nás čekal hlavní program v podobě prohlídky veřejných prostorů a zákulisí. Děti měly možnost podívat se na jeviště, propadliště a na další místa pro běžné návštěvníky nepřístupná. Největší zážitek ale měly u 8 metrů vysoké rampy, kde bylo mnoho lan a provazů, na které jsou připevněny velké kulisy.

Už na zpáteční cestě do knihovny čekal na děti v zahradě Minoritského kláštera první úkol.

Po úspěšném splnění a vydatné večeři následovaly další soutěže v budově. Jejich vyřešením získaly indicie, které je měly přivést k nalezení pokladu. K většímu napětí přispěl fakt, že jsme jej šli hledat až po soumraku znovu do prostor minoritské zahrady.

Dříve než "spáči" ulehli k spánku, sněhová královna, chůva a pasáček jim četli nezapomenutelné Andersenovy pohádky.

Věříme, že se akce zdařila a už teď se těšíme na další ročník.

Akce proběhla díky finančnímu příspěvku z grantu Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Knihovna 21. století.

Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež Noc s Andersenem 2009 na oddělení pro děti a mládež
TOPlist