Dnes je 27. 09. 2023 - svátek má Jonáš
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
09.04.2009

Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ...

V pobočce Knihovny Petra Bezruče v Opavě-Kateřinkách se uskutečnilo další setkání dětí u příležitosti narození spisovatele Hanse Christiana Andersena nazvané Noc s Andersenem. Letos to byl již 7.ročník.

V pátek 3.4.2009 odpoledne prošel maškarní průvod inspirovaný postavičkami z pohádek dánského spisovatele centrem Opavy až k budově Slezského divadla. Mezi krásnými maskami se objevily Sněhové královny, Malé mořské víly, Hloupý Honza, Děvčátko se sirkami, Loupežníci, Cínoví vojáčci, Hrášek, Ošklivé káčátko, Malenky, Pasáčci vepřů a další.

Všechny čekala exkurze historické budovy opavského stánku kultury. Děti měly možnost prohlédnout si zákulisí divadla, od sklepů po jeviště i balkóny, místnost pro zvukaře, taje osvětlení. Viděly "točnu" i výtah pro herce. Poté se masky vydaly zpět do Kateřinek, aby pokračovaly v programu, který připravily pracovnice knihovny.

Až do pozdních večerních hodin účastníci akce soutěžili v bowlingu, hráli si s písmenky, hledali v knihovně odpovědi na tajuplné otázky, kouzlili s písmenky, malovali "Knihu svého srdce".

Když čas pokročil, připravili si své "pelíšky" a po vyslechnutí pohádky na dobrou noc, samozřejmě z tvorby pana Andersena, se vydali na kutě.

Probuzení do sobotního rána bylo krásně slunečné. Po snídani proběhlo vyhodnocení andersenovské soutěže a předání upomínkových předmětů.

Veselým pokřikem "Ať žije Andersen 2010 ! " se děti rozloučily a vydaly se ke svým domovům v doprovodu rodičů.

Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ... Malí čtenáři opět strávili noc v knihovně ...
TOPlist