Dnes je 27. 09. 2023 - svátek má Jonáš
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
08.04.2010

Noc s Andersenem již po osmé v knihovně

Už po osmé spali naši malí čtenáři znovu v knihovně. Akce s názvem: „Noc s Andersenem“ je rok od roku populárnější. Děti z celé republiky spí již nejen v knihovnách, ale i ve školách, družinách nebo školkách. Probíhá vždy na přelomu měsíce března a dubna a je spojena s narozením dánského spisovatele H.CH. Andersena.

Tento rok jsme poprvé připravili tuto kouzelnou noc spolu s pobočkou Kateřinky. Výjimečná byla i počtem 33 spáčů, kteří své spacáky a karimatky rozložili na noc ve dvou odděleních hlavní budovy.

Celý večer byl zaměřen na pohádková zvířata celého světa. Po přivítání a představení na oddělení pro děti a mládež jsme se společně vydali do Loutkového divadla v Opavě. Zde bylo pro účastníky připraveno hodinové divadelní představení a návštěva Zoo koutku. Cestu večerní Opavou zpátky jsme dětem zpestřili vědomostní soutěží a stezkou odvahy na Ptačím vrchu.

Vydatnou večeří jsme začali druhou část večera. Ta patřila soutěžím na jejímž konci dostaly děti zasloužené věcné odměny. Na dobrou noc jsme již tradičně četli řadu pohádek nejen od H. Ch. Andersena.

Ráno při snídani jsme účastníkům rozdali diplomy a rozloučili jsme se společnou fotografií. Všichni jsme odcházeli s příjemným pocitem, že se nám tato noc vydařila. V závěru musíme poděkovat všem sponzorům (Magistrát města Opavy, Abel, Optys, ČSOB Opava), kteří nám pomohli s odměnami pro děti.

Akce probíhá díky finančnímu příspěvku z grantu Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Knihovna 21.století.

Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně Noc s Andersenem již po osmé v knihovně
TOPlist