Dnes je 07. 12. 2023 - svátek má Ambrož
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
20.04.2011

Noc s Andersenem 2011 podruhé

Uběhlo 14 dní od akce na podporu čtenářství „Noc s Andersenem“ a oddělení pro děti a mládež Knihovny Petra Bezruče v Opavě přivítalo další spáče . Tentokrát to byly děti ze ZVaPŠ Opava se svými učiteli, které tady spaly již potřetí.

Naše společná noc probíhala ve stejném duchu jako ta celorepubliková. Snahou a cílem je umožnit dětem s různým mentálním postižením stejné zážitky jako dětem bez zdravotních potíží. A k těm noc v knihovně bez doprovodu rodičů určitě patří.

V podvečer 15. dubna předali rodiče své děti u bran knihovny pedagogům a nám knihovníkům. Po uložení spacáků na svá místa a vzájemném představení mezi nás přišel hlavní host večera, pan ilustrátor Bořík Frýba. Své povídání o pejscích doplnil jejich kreslením. Na přání namaloval tři velké obrázky, kterými si žáci vyzdobí své třídy ve škole. Oblíbený kreslíř si pro nás pro všechny připravil příjemné překvapení v podobě svého kamaráda. Pan Pavol Hodák pracoval dlouhá léta ve Středisku volného času v Opavě. Jeho velkou vášní je chov hadů a o těch nám přišel vyprávět. Některé vzal sebou i na ukázku. Prvotní strach nakonec vystřídala u většiny přítomných odvaha si na kroutící se hady sáhnout, a dokonce si je nechat položit kolem krku. Oba hosté byli skvělí a odměnou jim byl neutichající potlesk.

Následovala vydatná večeře a plánovaná procházka Opavou. Některé děti ji takto osvětlenou viděly úplně poprvé a moc se jim líbila. Večerní program jsme ukončili luštěním křížovek a plněním různých soutěžních úkolů v knihovně.

Přišel čas jít spát. Kluci a holky si vlezli do pelíšků a u čtení pohádek o zvířátkách spokojeně usnuli.

Noc byla pro všechny velmi krátká. Než se děti nadály, už tu byl budíček. Po snídani čekala na každého zasloužená odměna a rodiče. S dobrým pocitem a jistotou, že se opět uvidíme u čtvrtého ročníku, jsme se rozloučili.

Náš dík a obdiv patří pedagogům ze ZVa PŠ Opava, kteří s těmito dětmi pracují každý den a měli chuť se do této akce s námi zapojit.

Rádi bychom poděkovali sponzorům ( Optys Opava, Komerční banka Opava, ČSOB Opava, Abel Opava, Magistrán města Opavy ), kteří nám dodali upomínkové předměty do odměn pro děti.

Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně Druhé spaní v knihovně


Akce proběhla díky finančnímu příspěvku z grantu Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Knihovna 21. století.

TOPlist