Dnes je 01. 12. 2023 - svátek má Iva
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
20.09.2011

Projekt "Centrum podpory pro zrakově postižené žáky"


Na naše webové stránky do "Souhrnu užitečných odkazů" v sekci Zvuková knihovna byly zařazeny dva následující odkazy:http://www.brailcom.eu a http://www.brailshop.eu.

Hlavní činností společnosti BRAILCOM je pomoc nevidomým a slabozrakým v oblasti zpřístupnění informačních technologií. Tato činnost je nezisková a veškeré produkty a služby jsou handicapovaným klientům poskytovány zcela zdarma. Na stránkách BRAILCOMU se dozvíte vše o produktech a realizovaných projektech. V případě dalších dotazů neváhejte zavolat na tel. č. +420 774 891 966.
V současné době probíhá projekt "Centrum podpory pro zrakově postižené žáky", který realizuje společnost BRAILCOM, o.p.s. Cílem tohoto projektu je pomoc základním a středním školám při jejich záměru integrovat žáky s těžkým zrakovým postižením. Zrakově postižení žáci, rodiče, asistenti a učitelé mají možnost v rámci projektu zcela zdarma využít naše služby. Tyto služby zahrnují poradenství učitelů s problémy se zrakově postiženým žákem při výuce a prostřednictvím využití speciálních elektronických kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené tyto problémy vyřešit. Služby zahrnují i analýzu, která zmapuje stávající situaci v oblasti kompenzačních pomůcek a navrhne optimální řešení, které bude vyhovovat žákovi i učiteli. Dále služby zahrnují školení v rozsahu 50 vyučovacích hodin ve dvou cyklech (1. část školení je dvoudenní, 2.část školení je pětidenní), ve kterém se zrakově postižení žáci, učitelé, rodiče a asistenti seznámí a naučí ovládat počítačové kompenzační pomůcky a speciální software určený pro zrakově postižené. Školení včetně ubytování, stravy a cestovného je placeno z projektu.

Pokud Vás projekt alespoň trochu zaujal, více se dozvíte na http://http://cop.brailcom.org
nebo telefonujte na +420 774 891 966.

Frma BRAILCOM, o.p.s. dále nabízí nevidomým nebo slabozrakým klientům bezplatné konzultace s našimi odborníky. Poradí vám, která pomůcka je pro Vaše potřeby nejlepší, informují vás objektivně o známých variantách, nezávazně a bezplatně. Pokud přijdete do centra BRAILCOMU, ukáží vám i různé varianty screen readerů, počítačů, digitálních lup, braillských řádků či dotykových zařízení pro nevidomé a slabozraké. Máte-li o konzultace zájem, pište na brailshop@brailshop.eu, nebo můžete využít telefonický kontakt +420 242 486 008. Více o naši službě na http://www.brailshop.eu.
Jana Musilová
za společnostBRAILCOM, o.p.s.

TOPlist