Dnes je 02. 04. 2023 - svátek má Erika
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
07.06.2012

Pasování prvňáčků v Kateřinkách


Pasování prvňáčků v Kateřinkách


V měsících květnu a červnu jsme se na pobočce v Kateřinkách soustředili na práci se začínajícími čtenáři. Prvňáčci se celý školní rok pilně učili číst a pomalu nastal čas opustit stránky slabikáře a pustit se do čtení knih. Pro nás knihovníky to znamená milou povinnost přivítat malé čtenáře v knihovně.

První třídy z okolních škol (ZŠ Šrámkova, ZŠ E. Beneše, ZŠ Vrchní, ZŠ I. Hurníka) se v květnu zúčastnily nejprve tzv. knihovnických lekcí, během kterých získaly základní přehled o chodu knihovny a jejich službách.

V červnu program vyvrcholil pasováním prvňáčků na čtenáře. Každou třídu přivítal skřítek Knihomílek Čtivý, kterého děti netrpělivě vyhlížely. Společně pak čekaly na příchod krále všech pohádek Knihomola III. a královny Čtislavy Bystré.

Král s královnou nejprve zjišťovali, kolik si toho děti z předešlých návštěv zapamatovaly. Zajímalo je, jaké knihy si mohou v knihovně půjčit, na jak dlouho, kdy je knihovna otevřená, ale také zda-li žáčci znají pohádky. Děti se však nenechaly zaskočit a královský pár přesvědčily, že pohádkám skutečně rozumí. Poté už došlo na slavnostní pasování.

Každý prvňáček dostal Řád Veselé abecedy a poukaz na speciální „prvňáčkovský“ čtenářský průkaz. Ani skřítek ale neodešel s prázdnou. Dostal od dětí spoustu obrázků, které budou až do konce prázdnin zdobit prostory knihovny v Kateřinkách. Pasování prvňáčků probíhalo v rámci projektu SKIP Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka . Na pobočce v Kateřinkách se zúčastnilo celkem 205 dětí. Na památku si děti odnesly knížku Miloše Kratochvíla Školníci, vydanou nakladatelstvím Triton, které je dalším ze sponzorů projektu.Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách Pasování prvňáčků v Kateřinkách
TOPlist