Dnes je 02. 04. 2023 - svátek má Erika
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
02.05.2013

Podpora českopolské regionální literatury a propagace regionu - Regio Litera

Město Krnov vydalo v rámci projektu Podpora českopolské regionální literatury a propagace regionu - Regio Litera dvojjazyčné česko-polské knihy regionálních autorů – sbírku básní 40 nesprávných básní o mém městečku, jejímž autorem je prudnický básník Wojciech Ossoliński a sbírku básní Barabáš a jiné básně, ratibořského autora Marka Rapnického. Básnické sbírky lze stáhnout z www.krnov.cz .

Dalším literárním počinem města Krnova je tištěná i elektronická verze nové knihy pana Mgr. Vladimíra Bluchy nazvaná Králův syn, která pojednává o osudech opavského vévody Mikuláše ve 13. a 14. století bezplatně ke stažení v pdf na www.krnov.cz.

V rámci stejnojmenného projektu vyšly dvě knihy regionálních autorů - sbírka povídek Jiřího Daehneho nazvaná Sedm semen z Jidášova stromu a sbírka poezie Libora Martinka Jsi mým signifié. Knihy jsou níže dostupné v elektronické verzi (formát pdf) na www.krnov.cz. Všechny tituly v tištěné verzi si budou moci čtenáři zapůjčit na dospělém oddělení nejpozději na počátku června letošního roku. Zatím mohou využít ke studiu elektronické verze.

TOPlist