Dnes je 02. 04. 2023 - svátek má Erika
česky english deutsch

Čtenářské konto

MSK
Projekt: Čtení pomáhá
Knihovna Petra Bezruče na Facebooku
Knihovna Petra Bezruče na Twitteru
Opavské Slezsko v boji proti fašismu
Noc s Andersenem
Dejte hlas naší knihovně v soutěži BIBLIOWEB 2011
Smartkatalog - mobilní online katalog
Ptejte se knihovny
Portál české literatury
vyhledávací okénko JIB
hledej
01.03.2014

"Kyberšikana aneb predátor na obzoru" – pořad pro školy, 19. 3. 2014 v 9.00 a 11.00 hodin


Naše děti si již nedokáží představit dnešní svět bez technických vymožeností, které nabízí. Některé ani nechápou, jak jejich rodiče bez nich mohli vyrůstat. Vždyť jim umožňují nové spojení se světem. Dokáží získat během chvilky spoustu nových informací, mohou nalézt nové přátele a s nimi sdílet své emoce, názory či fotografie atd. . Někdy si však neuvědomují nebo si ani nepřipustí, jaké na ně díky novým technologiím číhá nebezpečí. Nedostatek pohybu, špatná slovní komunikace, izolovanost nebo dokonce ta největší hrozba, kyberšikana.
Knihovna Petra Bezruče se proto rozhodla přiblížit dětem tato nebezpečí formou besedy. Připravila pro školy v březnu v rámci „Března – měsíce čtenářů“ dvě besedy na téma: „Kyberšikana aneb predátor na obzoru“ . Světem virtuálních nástrah provede žáky základních škol specialista na tuto oblast, lektor pan Slavoj Raszka. Naše pozvání přijal ve středu dopoledne 19.3. 2014.

Slavoj Raszka
Je kazatel Církve bratrské v Třinci, lektor organizace ACET ČR a lektor projektu E-Bezpečí UP v Olomouci. Od roku 1994 aktivně pracuje s mladou generací, zaměřuje se na problémové oblasti mladých lidí jako je sex, nemoc AIDS, šikana, kouření, drogy a problematika negativních vlivů v IT. Své přednášky nabízí především školám, mládežnickým klubům a organizacím, které pracují s dětmi a dospívající mládeží.

19. 3. 2014 v 9.00 a 11.00 hodin, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě, Nádražní okruh 27, vstup volný - Akce pro školy

TOPlist