Dnes je 04. 06. 2023 - svátek má Dalibor
česky english deutsch

Leser-konto

Kniha meho srdce - logo
Celé Česko čte dětem
Ptejte se knihovny
deutsch english This document isn't available in selected language version.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Workshop - estetická výchova v knihovnách, dětský den-africké motivy - pro pracovníky knihoven regionu pod vedením Aleny Zupkové, učitelky ze ZUŠ Háj ve Slezsku. Workshop byl zaměřen na tvorbu oblečení s africkými motivy. Knihovníci se naučili používat techniku batikování. Takto vlastnoručně vytvořené oděvy pak použily knihovnice při dětském dnu, jehož ústředním motivem byla Afrika.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Zuzana Beranová: Setkání se smrtí, beseda o knize - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu a MS kraje

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Autorka Zuzana Beranová představila svou knihu, která hovoří o slavné opavské rodačce, světoznámé autorce a cestovatelce Joy Adamsonové. Bylo to povídání plné zajímavostí, doplněné o spousty unikátních a autentických materiálů často přímo z pozůstalosti J. Adamsonové.

Školení AKIS Clavius - autoritní záhlaví, práce se slovníky, novinky ve výpůjčním protokolu - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu, přednášející PhDr. Dana Nalepová. Školení bylo především zaměřeno na autoritní záhlaví a na práci se slovníky v AKIS Clavius. Dále se probíraly novinky ve výpůjčním protokolu. Školení bylo určeno pro profesionální pracovníky knihoven, kteří se systémem Clavius dnes a denně pracují.

Přednáška Knihovnický program Matice opavské - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu, přednášející PhDr. J. Knapíková. V rámci Polského dne představila svou knihu pod názvem : Matice opavská. Kniha je přehledem existence této instituce od jejího vzniku, rozkvětu a úspěchů až po konec činnosti. Autorka hovořila obrobně o celé problematice a jejím rozsahu, který poskytuje možnost dalšího studia.

Jiří Mára: Nový Zéland, návrat k protinožcům, beseda o knize - Známý cestoval Jiří Mára přijal pozvání a přivezl kromě mnoha zajímavých fotek a filmu i úžasné povídání o zážitcích z cest po Novém Zélandu. Hovořil jak o zeměpisných náležitostech Severního a Jižního ostrova, tak i o svých zážitcích a o všem, co ho zde potkalo.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

TOPlist