Dnes je 04. 06. 2023 - svátek má Dalibor
česky english deutsch

Readers account

Every Czech Reads To Kids
Ask the library
deutsch english This document isn't available in selected language version.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Workshop - estetická výchova v knihovnách, dětský den-africké motivy - pro pracovníky knihoven regionu pod vedením Aleny Zupkové, učitelky ze ZUŠ Háj ve Slezsku. Workshop byl zaměřen na tvorbu oblečení s africkými motivy. Knihovníci se naučili používat techniku batikování. Takto vlastnoručně vytvořené oděvy pak použily knihovnice při dětském dnu, jehož ústředním motivem byla Afrika.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Zuzana Beranová: Setkání se smrtí, beseda o knize - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu a MS kraje

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

Autorka Zuzana Beranová představila svou knihu, která hovoří o slavné opavské rodačce, světoznámé autorce a cestovatelce Joy Adamsonové. Bylo to povídání plné zajímavostí, doplněné o spousty unikátních a autentických materiálů často přímo z pozůstalosti J. Adamsonové.

Školení AKIS Clavius - autoritní záhlaví, práce se slovníky, novinky ve výpůjčním protokolu - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu, přednášející PhDr. Dana Nalepová. Školení bylo především zaměřeno na autoritní záhlaví a na práci se slovníky v AKIS Clavius. Dále se probíraly novinky ve výpůjčním protokolu. Školení bylo určeno pro profesionální pracovníky knihoven, kteří se systémem Clavius dnes a denně pracují.

Přednáška Knihovnický program Matice opavské - pro pracovníky profesionálních knihoven regionu, přednášející PhDr. J. Knapíková. V rámci Polského dne představila svou knihu pod názvem : Matice opavská. Kniha je přehledem existence této instituce od jejího vzniku, rozkvětu a úspěchů až po konec činnosti. Autorka hovořila obrobně o celé problematice a jejím rozsahu, který poskytuje možnost dalšího studia.

Jiří Mára: Nový Zéland, návrat k protinožcům, beseda o knize - Známý cestoval Jiří Mára přijal pozvání a přivezl kromě mnoha zajímavých fotek a filmu i úžasné povídání o zážitcích z cest po Novém Zélandu. Hovořil jak o zeměpisných náležitostech Severního a Jižního ostrova, tak i o svých zážitcích a o všem, co ho zde potkalo.

Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008 Akce pro knihovníky, které proběhly v roce 2008

TOPlist