KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace česky
Autorské čtení, face painting
Lidí zbylo na zemi málo. A jen jeden z nich, vyvolený, šestnáctiletý Orin ze Zaredu, se může Zlému postavit. Musí však získat kopí rytíře, který je společníkem zeleného draka...

Martina Drijverová Martina Drijverová (1951)
Patří k nejoblíbenějším dětským autorům, na svém kontě má více než 40 titulů pro děti, je držitelkou mnoha ocenění a literárních cen. Z poslední doby připomeňme například knihy Domov pro Marťany, Lenka au pair, Tamarín a pomeranč, Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř, České dějiny očima psa. Její knihy vycházejí na audiokazetách a staly se předlohou pro televizní i rozhlasové audiokazety a desítky televizních a rozhlasových pořadů. Z jejich knížek je cítit velké pochopení pro dětský svět a duši. Martina Drijverová je v Opavě častým hostem a má mezi dětskými čtenáři početnou řadu příznivců.

Vojtěch Otčenášek
VOŠ Collegium Marianum obor Restaurátorství a konzervátorství. Ceny: 4.místo v soutěži "Ilustrace k Tolkienovým dílům", IKARIE (2000). Účast na hromadných výstavách: Výtvarníci Milevska a okolí (2002, 2004), Trienále akvarelu Lučenec, Slovenská republika (2004), Postcard exhibition, Sharjah, Spojené arabské emiráty (2005), Grafika roku 2005, Praha (2006) Ilustrační tvorba: ilustrace ke knize M. Drijverové Rytířovo kopí.