KPBO
formátovat zpět s navigací
aneb Průvodce po (dobrodružném) životě s dítětem
Každý jsme jiný a každý máme jiné děti (zaplať pánbůh). Je tedy nesmysl pronášet věty typu: „V tomhle věku už by měl...“ „Ona ještě neumí...?“ „Naučte ho...“ a tak dále. Zde je dobré uvědomit si, že skoro všichni dospělí si dokážou zavázat boty, jíst příborem a smrkat do kapesníku – a je celkem lhostejné, kdy se to naučili...
Je opravdu mateřství nejradostnější čas v životě ženy nebo jeden velký horor? Může být převážně krásné, když dokážeme čelit zdánlivě beznadějným problémům s úsměvem, jak nás učí tato humorná, a přitom moudrá a laskavá knížka spisovatelky Martiny Drijverové. Přijďte spolu s autorkou zavzpomínat na tu dobu, které se, bůh ví proč, říká mateřská dovolená a zaposlouchejte se do laskavých vět knihy a nechme přijít vzpomínky, kdy naši malí byli opravdu malí... Klubový pořad provází svými písněmi a hrou na kytaru zpěvačka Marta Němcová.
Marta Němcová (1950)
Zpěvačka, textařka a skladatelka. Zaměřuje se zejména na zhudebňování poezie českých autorů. Opavské veřejnosti se představila komponovaným pořadem Básníci, Karel Hynek Mácha. Intenzivně se věnuje tvorbě pro malé děti. Vystupuje v autorské dvojici s Věrou Nerušilovou v úspěšné dětské revue Raf a Ňaf, na níž se autorsky výrazně podílí.

Martina Drijverová Martina Drijverová (1951)
Patří k nejoblíbenějším dětským autorům, na svém kontě má více než 40 titulů pro děti, je držitelkou mnoha ocenění a literárních cen. Z poslední doby připomeňme například knihy Domov pro Marťany, Lenka au pair, Tamarín a pomeranč, Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř, České dějiny očima psa. Její knihy vycházejí na audiokazetách a staly se předlohou pro televizní i rozhlasové audiokazety a desítky televizních a rozhlasových pořadů. Z jejich knížek je cítit velké pochopení pro dětský svět a duši. Martina Drijverová je v Opavě častým hostem a má mezi dětskými čtenáři početnou řadu příznivců.