KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace česky
Oddělení pro děti a mládež Knihovny P.Bezruče, ve kterém pracují 3 knihovnice, navštěvuje 2 550 registrovaných čtenářů ve věku do 15-ti let. Čtenářům je k dispozici přibližně 23 000 dokumentů. Fond dětského oddělení nabízí pestrý výběr pohádek, leporel, dobrodružné i dívčí romány, knihy o přírodě, science - fiction. Krásná literatura je řazena podle abecedy a označena barevně na hřbetě knihy pro snadnější orientaci čtenářů. Máme také menší množství knih v angličtině a němčině s rozdílným stupněm obtížnosti jazyka. Naučná literatura je dělena podle oborů, viditelně označených na regále. Najdete zde množství krásných encyklopedií o zvířatech, technice, historii podle toho, o co máte zájem. Knihy jsou pravidelně nakupovány a knižní novinky vystavujeme na speciálním regále. K zapůjčení je také řada brožur, CD-ROMů a přes 60 titulů časopisů.
V dopoledních hodinách patří dětské oddělení třídám mateřských a základních škol. Pro děti a učitele nabízíme dopolední besedy a knihovnické lekce na nejrůznější témata. Seznamujeme je se světem knih a literatury, soutěžíme, luštíme křížovky, připravujeme programy pro handicapované děti, nenásilnou formou chceme ukázat krásu čteného slova a vzbudit zájem o četbu.
Oddělení pro děti a mládež je plně automatizováno. Čtenářům jsou k dispozici 3 počítače s on-line katalogem a bezplatným přístupem na dětský internet.
Pondělí 08:00 - 18:00
Úterý 08:00 - 18:00
Středa ZAVŘENO
Čtvrtek 08:00 - 18:00
Pátek 08:00 - 18:00
V době, kdy je knihovna uzavřena, lze prodloužit výpůjčky od 7 do 15 hodin.
Výpůjčky je možno prodlužovat na tel. 553 821 700, přes webové rozhraní čtenářského konta (potřebujete číslo průkazu a PIN) nebo emailem s uvedením jména, data narození a čísla čtenářského průkazu na adresu detske@okpb.cz .
Roční poplatek pro čtenáře do 15 let 50 Kč
Rezervace 10 Kč za titul
obrázek - knihy obrázek - dětský koutek obrázek - příjem/výdej