KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace česky
Hudební oddělení v knihovně Kateřinky existuje od roku 1988. Původně bylo samostatné, bylo moderně a účelně vybaveno pro poslech hudebních nosičů jak gramofonových desek, tak i CD disků. V jeho prostorách se konaly videoprojekce a besedy o hudbě, o zajímavých hudebních počinech i o autorech a skladatelích. Prostě vzkvétalo . Doba však dalšímu rozkvětu udělala přítrž a jak to bývá, oddělení z nedostatku finančních prostředků ukončilo svou činnost. Ne na dlouho, protože v roce 1995 se hudební oddělení znovu otevřelo, tentokrát už nebylo samostatné, stalo se součástí knihovny a bylo trošku "popelkou". Nyní po čtyřech letech svého působení má vcelku široký výběr zvukových nosičů, především CD disků, ale i bohatý fond gramofonových desek s klasickou vážnou hudbou. Nakupujeme novinky české a světové hudební scény i hudbu vážnou, písničky a pohádky pro nejmladší posluchače. Snažíme se, aby si měl každý návštěvník z čeho vybrat a našel právě jen ten svůj oblíbený hudební styl či žánr. Hudební "chutě" posluchačů jsou rozdílné, jako jsou rozdílní lidé, kteří nás navštěvují.
V současnosti je návštěvníkům k dispozici téměř 2000 kusů gramofonových desek, které se však od roku 1993 nenakupují. CD disků máme přes 1000 kusů a magnetofonových kazet na 200 kusů. Odebíráme 5 titulů časopisů o hudbě.
Oddělení je plně automatizované. Návštěvník hudebního oddělení si může v on-line katalogu vyhledat příslušné informace o zvukových dokumentech, jejich autorech a tvůrcích. O čemž se můžete přesvědčit i vy, pokud do našeho on-line katalogu nahlédnete. Kromě naší každodenní knihovnické práce, vyvíjíme i jiné činnosti, které jsou spojeny s hudbou. Pro zájemce (především pro děti školou povinné) připravujeme besedy o hudbě, skladatelích, hudebních žánrech, které doplňujeme zvukovými ukázkami z hudebního fondu knihovny. K dispozici jsou také CD ROMY. Žádané jsou i besedy z oblasti současné populární hudby.
Pondělí 09:00 - 18:00
Úterý 09:00 - 18:00
Středa ZAVŘENO
Čtvrtek 09:00 - 18:00
Pátek 09:00 - 18:00
Zápisné do hudebního oddělení na 1 rok 100 Kč
Půjčení CD na jeden den zdarma
Půjčení MG na 7 dní zdarma
Půjčení gramofonové desky na dobu 14 dní zdarma