KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace
Vítáme Vás na stránkách Knihovny Petra Bezruče v Opavě - pobočky Kateřinky. Dozvíte se zde něco z historie naší pobočky, něco o odděleních, ale i o knihovnících, kteří se o Vás starají.
Můžete také využít on-line katalogu, který Vám pomůže vyhledat v našem fondu knihy, časopisy, ale i CD, LP a kazety.
Umožňuje jednoduché vyhledání požadovaného výrazu (autor knihy, název knihy, specifický výraz v obsahu knihy atp.) ve všech polích on-line katalogu.
Hledaný výraz:
Poslední půjčovní den v tomto roce je 22. prosince od 9 do 16 hodin.
První půjčovní den v roce příštím je 2. ledna od 9 do 18 hodin.
Přejeme Vám všem pohodové svátky a do Nového roku hlavně zdraví a štěstí!

Dne 29.listopadu 2006 se v Knihovně Opava-Kateřinky uskutečnilo setkání s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Listopadové dopoledne bylo plné smíchu a legrace, děti se dozvěděly, jak se ilustrují knížky, jak vzniká obrázek a dokonce si mohly vyzkoušet malovat spolu s panem ilustrátorem. Odnášely si domů nejen dobrou náladu a nové poznatky, ale také autogram v památníčku, knížce či jen tak na vlastní kůži.
Akce proběhla díky finančnímu příspěvku z grantu Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Knihovna 21. století.

Ve středu 25.10.2006 se do Opavy sjely kolegyně dětských oddělení z celé severní Moravy na setkání Klubu dětských knihoven – Klubko. Pro velký zájem se akce konala v prostorách Minoritského kláštera.
Program zahájila a organizační částí nás provedla Dana Kochová. V dopoledních hodinách byl seminář zaměřen na téma „Spolupráce knihoven s médii“. Tímto seminářem nás provázela Radka Páleníková, která přijala pozvání z pražské Dětské tiskové agentury Klubu Domino. Ukázala nám způsoby a cesty navázání kontaktů s médii v našem okolí a možnosti, jak dále udržovat vzájemnou spolupráci. Upozornila nás na chyby, kterým se máme vyvarovat a seznámila nás se základy správné elektronické komunikace.
V odpoledních hodinách se Klubko proměnilo ve vánoční výtvarnou dílnu. Spolu s PaedDr. Alenou Zupkovou si mohly vyrobit více i méně výtvarně zdatné knihovnice různými technikami velice nápadité vánoční balíčky, andílky, stínítka, papírové pohlednice a kromě svých výrobků si domů odnášely spoustu dalších nápadů a inspirací a také kousek vánoční atmosféry.

Klub dětských knihoven SKIP10 a Knihovna Petra Bezruče v Opavě Vás srdečně zvou na podzimní setkání členů Klubka, které proběhne 25.10.2006 v Opavě v Minoritském klášteře.

Výsledky ankety ve formě papírků vhazovaných anonymně do obálky, která byla pořádána mezi navštěvníky pobočky Kateřinky. Odpovídaly především děti, ale nechybí ani pár vyjádření "dospěláků". Podívejte se sami na autentické obrázky v galerii...

A je to! Letošní Týden knihoven je za námi. Mimo jiné si děti hrály s Křemílkem a Vochomůrkou, malovaly s panem ilustrátorem Boříkem Frýbou a strávily odpoledne, kdy měly dokonce možnost si do knihovny přinést své zvířátko a poradit se s panem zvěrolékařem jak nejlepe se o nej starat.

V době 2. - 6. října 2006 proběhne tradiční akce zaměřená na propagaci knihoven.

Je připraven bohatý program, který by měl být průzkumem povědomí o knihovnách a jejich službách a současně by toto povědomí měl u široké veřejnosti prohloubit.

Připravena je např. anketa pohádkových postav v ulicích města, malování s ilustrátorem Bořkem Frýbou, veřejná beseda se zvěrolékařem (jako součást vyhodnocení souěže DOMÁCÍ ZOO), výzva ke kritice či pochválení knihovny a služeb a další...

Na stránkách KPBO - pobočky Kateřinky začínáme s novým školním rokem opět soutěžit. A že nejsme jen tak nějací "troškaři", jsou pro vás připraveny hned tři nové soutěže o zajimavé ceny. Také pokračují nebo se blíží kávěru další soutěže.

Sledujte oddíl soutěže...

V oddílu soutěží je vyhlášen nový "velký" úkol!

Od ledna do května soutěžilo asi 1000 dětí z 18 knihoven v poznávání našeho kraje. Každý měsíc musely vyhledávat odpovědi na otázky týkající se různých měst a obcí kraje, rodáků, zajímavých událostí, nářečí, apod. Někteří soutěžící vydrželi do konce, jiní to postupně vzdali. Pro ty, kteří vydrželi a patřili mezi nejlepší, připravil Klub dětských knihoven severní Moravy zájezd po „rodné hroudě“. Celkem šlo o 130 vítězů a mezi nimi i 10 nejlepších soutěžících z Opavy, kteří navštívili 28.6. Archeopark v Chotěbuzi a bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova. Na fotkách si můžete prohlédnout, jak si děti své vítězství užívaly.