KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace
Soutěž je určena pro děti od 6 do 14 let.
Moja je první mládě gorily nížinné, které se narodilo v české zoo. 13. prosince 2005 má první narozeniny. Moja žije se svou matkou Kijivu, tátou Richardem a tetou Shindou a Kambou v pražské zoo a můžete ji vidět na www.rozhlas.cz/odhaleni.
Kreslete Moju a její rodinu nebo gorily ve volné přírodě, které je potřeba chránit!
Forma
 • kresba: formát A4 nebo menší
 • rukodělná práce (keramika, dřevo, kov apod.)
 • počítačová grafika
 • Technika: libovolná; z praktických důvodů nedoporučujeme kresbu křídou. Zadní strana práce musí obsahovat jméno, věk, bydliště, telefon a název díla.

  Můžete připojit i krátký popis toho, co posíláte; tento text nebude započítáván do výtvarného hodnocení.
  Práce posílejte do úterý 28.3. do naší knihovny nebo nejpozději do 31. 3. 2006 na adresu Český rozhlas Online, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, heslo: "Obrázky pro Moju ".
  Informace o soutěži získáte na adrese Českého rozhlasu Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, paní Lenka Kupková; tel. 602/769822 nebo 221552807 e-mail: lenka.kupkova@rozhlas.cz, www.rozhlas.cz/deti .
  Letáček s vyhlášením soutěže.
  Milé děti, vážení rodiče a učitelé, děkujeme Vám za krásné obrázky a práce zaslané do soutěže s názvem "Malujeme - po síti: Obrázky pro Moju", kterou vyhlásil Český rozhlas a Medtronic Czechia s. r. o., divize Diabetes, výrobce inzulínových pump MiniMed Paradigm. Prací přišlo opravdu hodně, ještě je počítáme. Dorazily ze všech možných koutů, kromě České republiky také z Afriky, Finska, Ruska a Rakouska.
  Vaše díla nyní projdou dvěma koly hodnocení. V prvním je budou vybírat pracovníci Českého rozhlasu, AVU, zástupci sponzorů a jednotliví výtvarníci. Ve druhém je pak vyhodnotí významné osobnosti kulturního života České republiky (např. Adolf Born, Jan Pacák, Naďa Konvalinková).
  Vítězné práce vystavíme v červnu a červenci v Muzeu hl. města Prahy a na internetových stránkách Českého rozhlasu (www.rozhlas.cz/deti). Výstava bude putovat i po dalších městech České republiky.
  Nejúspěšnější autory pozveme dopisem na slavnostní vernisáž výstavy spojenou s udílením cen. Zúčastní se jí i někteří z čestných porotců.
  Přejeme Vám hodně úspěchů v naší soutěži a držíme palce!