KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace
Dospělé oddělení nabízí:
  • obsáhlá nabídka knih a časopisů
  • příruční knihovna
  • elektronický katalog
  • internet (možnost uložení informací na diskety)
  • BIS (bibliografická informační služba)
  • MVS (meziknihovní výpůjční služba)
Dospělé oddělení nabízí čtenářům široký výběr beletrie, populárně naučné literatury a obsáhlou nabídku knih z příruční knihovny (všeobecné i speciální encyklopedie, slovníky aj.) Rovněž zajímavá je i nabídka denního a regionálního tisku a několika desítek titulů časopisů.
Labyrintem časopiseckého čtení a jeho nabídkou Vás nejlépe provede naše věkově nejmladší knihovnice, slečna Naďa K., která zpracuje a dodá čtenáři jeho oblíbené tituly v co nejkratší době. Nová čísla, uložená v naší "čítárničce" jsou přístupná všem zájemcům.
K využití je běžně dostupný elektronický katalog, ve kterém je vystaven celý fond knihovny. Pokud nevíte, jak v katalogu hledat, s důvěrou se obraťte na našeho "muže za pultem", pana Petra Z. Objasní Vám práci s katalogem srozumitelně a názorně. Máte-li zájem o další službu námi poskytovanou - INTERNET - jste rovněž na správné adrese, protože p. Petr je nadšený surfista a velice rád brouzdá na vlnách Internetu po celém světě.
Potřebujete informaci z historie, zeměpisu, ekologie atd? Chcete vědět něco o určitém titulu knihy? Na jakýkoli odborný dotaz z BIS (bibliografické informační služby)Vám odpoví naše praxí kovaná kolegyně slečna Darka Š. Ví si rady s každým zapeklitým problémem a pro čtenáře je ochotna vyhledat informaci nejen v dostupných knihách, časopisech či na Internetu, ale i ve fondu jiných knihoven, zprostředkuje Vám MVS (meziknihovní výpůjční službu) poštou elektronickou či šnečí (papírovou) z jakékoli knihovny v republice, popřípadě rezervuje Vámi žádaný titul.
Pondělí 09:00 - 18:00
Úterý 09:00 - 18:00
Středa ZAVŘENO
Čtvrtek 09:00 - 18:00
Pátek 09:00 - 18:00