KPBO
přeskočit navigaci formátovat bez navigace
Pobočka Knihovny P. Bezruče v Opavě-Kateřinkách je součást vybavenosti rozsáhlého sídliště. Dovolte trochu historie. Původně byla knihovna umístěna na ul. Lidových milicí, dnes Ratibořská. Služby čtenářům zajišťuje od roku 1972.
Růst sídliště zvyšoval nároky na kapacitu knihovny a její prostory byly malé a nevyhovující. Při výstavbě další části sídliště Kateřinky-západ, jehož součástí bylo i obchodní centrum Katka, získala knihovna novou možnost umístění právě v tomto objektu. Tam se v dubnu 1988 pobočka přestěhovala. V 1. patře obchodního centra Katka byla zřízena půjčovna knih a časopisů a ve 2. patře hudební oddělení s velkým sálem, později i videopůjčovna.
Naše zařízení poskytovalo služby nejen obyvatelům sídliště, ale svým moderním interiérem, výhodnou polohou i dobrými službami se prosadila mezi ostatními obyvateli města Opavy a jejího nejbližšího okolí. Špatné ekonomické podmínky a změna majitele budovy nás přinutily se v roce 1998 opět stěhovat. Krásné a plně vyhovující prostory jsme tedy opustili.
V současné době se nacházíme na Šrámkově ul. č. 6, v objektu mateřské školy.
Průměrně si u nás každý čtenář vypůjčil 48 knih a časopisů za rok. Průměr na jednu čtenářskou návštěvu jsou 4 tituly. Za rok 2003 jsme vyřídili 3658 rezervací.